26.07.2011 18:02 - РАВНОСМЕТКА НА ВОЛЕЙБОЛЕН КЛУБ "ЕТРОПОЛЕ" ЗА СЕЗОН 2010/2011г.
Прочетен: 640 Коментари: 0 Гласове:
1

Отмина сезон 2010/2011 за етрополския волейбол.Какво успя и какво не успя да постигнат през периода ръководителите,треньорите и деятелите на ВК"Етрополе".
 През изминалата спортно-състезателна година в клуб работиха следните педагогически кадри:
-Станимира Хаджиева-подготвителни групи,мини-волейбол
-Ралица Ботева-момичета и момчета до 13г.,момичета до 15г.девойки младша възраст
-Васил Василев-момчета до 15г.юноши младша и старша възраст и девойки старша възраст.
-Емил Миков-Мъже
 Въпреки трудностите можем със задоволство да отбележим,че учебно-тренировъчната и спортно-състезателна дейност не беше нарушавана.Какво беше представянето на отборите в отделните възрасти:През изминалият период ВК"Етрополе"-град Етрополе взе участие с 13/тринадесет/ отбора в състезанията от календара на БФВ.Момичетата и момчетата  до 10г. станаха областни първенци,на междуобластното първенство се наредиха съответно първи и трети.Момичетата до 12г./мини-волейбол/ станаха областен първенец,след това се наредиха трети на регионалното първенство с участието Софийска, Благоевградска, Кюстендилска и Пернишка област и на финалите който се проведоха в Етрополе завоюваха седмо място.Момичетата до 13г. също извоюваха отлични резултати след като станаха областни първенци,след това трети на регионалното и четвърти на междурегионалното първенство.Момичетата до 15г станаха областни първенци след това междуобластни,на зоните заеха второ място и на финалните състезания провели се в град Сливен се наредиха пети.Девойките младша възраст след като сатнаха областни първенци,след това и междуобласти,заеха трето място на зоните и станаха дванадесети в България.Девойките старша възраст бяха в една група с отборите на Велбъжд-Кюстендил,Бдин-Вида -Видин и Пирдоп.В групата се наредихме на трето място и в спор за класиране на финалите между десетте най-добри отбора в България победихме Калбо-Шумен,но отстъпихме на Локомотив-София и заехме единадесето място в страната.
 В мъжкото направление има известен напредък,като се има в предвид,че с момчета в клуба се работи от 3-4 години.Юношите старша възраст бяха в една група с отборите на Монтана,Габрово,Ботев-Враца,Хектор-София и завършиха на четвърто място.Юношите младша възраст станаха областни първенци,след това се наредиха четвърти на междуобластното първенство и втори на квалификационния турнир за държавните финали.Момчетата до 13 и 15 години станаха областни първенци на регионалното първенство заеха съответно трето и четвърто място,имайки в предвид,че в нашия регион са силните отбори на Пирин-Разлог,Марек-Дупница, Миньор-Перник и и др.
 След известно прекъсване бе възстановен и мъжкия отбор.Отбора участва в А-елитна волейболна група където завърши на трето място след три победи и три загуби.
 Волейболен клуб "Етрополе" съвместно с Община Етрополе организира за девети път турнир в чест на освобождението на град Етрополе  за момичета до 15г. и девойки младша възраст.Етрополки се наредиха съответно на първо и второ място в съревнование на още седем отбора от страната.ВК"Етрополе" организира и станалия вече традиционен турнир  в памет на бившия президент на клуба Асен Борисов,турнира тази година се организира за юноши старша възраст и мъже.И двата отбора заеха второ място.Нашия клуб е единствения в общината,който от години на ред провежда ученически първенства по линия на МФВС.Победители за тази година станаха:5-7 клас-ОУ"Христо Ботев"-който на финалите в град Видин се наредиха четвърти.Клубът взе участие и в международния турнир по волейбол за купа ЮЖНО ЧЕРНО МОРЕ ,провел се в град Царево.Нашите състезатели завоюваха една титла-момичета до 15г. и едно второ място-юноши младша възраст.Отбори на клуба участваха в 37 турнира и изиграха 118 официални срещи.Имаме картотекирани 134 състезатели в БФВ.Това са накратко успехите и неуспехите на клуб през изминала състезателна година.Използвам момента да благодаря на хората без който клубът не би могъл да съществува в тези трудни времена.Кмета на Община Етрополе инж.Б.Георгиев,Директора на ЦКБ-Етрополе,г-н.Д.Петров,изп.директор на ЕЛАЦИТЕ-МЕД-инж.Д.Цветков,зам.кмет на Община Етрополе-г-жа Р.Христова,благодаря на всички от името на треньорите,състезателите и ръководството на клуба.