04.11.2012 23:44 - ЕТРОПОЛЦИ ЩЕ ЗИМУВАТ НА ВТОРО МЯСТО В ПЕТА ГРУПА ОТ ПЪРВЕНСТВОТО ПРИ ЮНОШИТЕ СТАРША ВЪЗРАСТ
Прочетен: 589 Коментари: 0 Гласове:
0

Завърши есенният дял от държавното първенство по волейбол за юноши старша възраст.Вторият турнир се  проведе на 2 и 3 11.2012г. в град Враца.В първият си мач от този турнир етрополци победиха отбора на Самоков с 3:1 гейма,във втрория спечелиха служебно срещу Козлодуй,който не се явихяа на турнира.В най-интригуващия и интересен мач от началото на пъвенството,момчетата на Етрополе отстъпиха на Монтата с 3:2 гейма.Мача започна ударно за Монтана и те спечелиха първият гейм,етрополци веднага им върнаха за 1 на 1,Монтата отново излезе с едни гърди напред,2:1,момчетата от Етрополе изравниха за 2:2.В решителният трети гейм отбора на Монтана допусна по-малко лични грешки и заслужено излезе победител от този много емоционален и интересен мач.В последната си среща за сезона при резултат 2:0, в отделните геймове на 10 и15 точки, срещу отбора на Ябланица,момчетата решиха,че вече са спечелили мача и бяха наказани,в оставащите геймове те просто бяха неознаваеми,нищо от тяхната игра не вървеше и отбора на Изгрев се поздрави с победата.Но има ги и тези моменти във волейбола,като се има в предвид,че само за седем дни се изиграха девет срещи,който просто дойдоха в  повече на етрополци  и нормално се получи спад в играта,но предстой пролетният сезон,където момчетата от Етрополе ще търсят реванш за двете си загуби.Класиране след есенният полусезон:1.Монтана,2.Етрополе,3.Изгрев и след тях се нареждат отборите на Ботев,Самоков,Пирдоп,Белоградчик,Велико Търново,Габрово и Козлодуй.Първият отбор,след двата полусезона се класира дирекно за финалния турнир, вторият и третия ще играят баражи.