26.11.2012 17:26 - ЕТРОПОЛКИ СПЕЧЕЛИХА ТУРНИР "ОСВОБОЖДЕНИЕ"
Автор: vasilvolley Категория: Спорт
Прочетен: 584 Коментари: 0 Гласове:
0

На провелият се в неделя единадесети пореден турнир по волейбол "Освобождение" момичетата от Етрополе на възраст до 15г. водени от своята треньорка Ралица Ботева,успяха да грабнат купата за първото място и златните медали.В надпреварата участваха четири отбора,разделени в две групи.Първите срещи се паднаха да играят Етрополе и Левски.Етрополки се наложиха убедително с 3:0  гейма и така успяха да спечелят правото да играят на финала.В другата група отбора на Пирин-Разлог победи със същият резултат Бдин-Вида Видин и доби право да играе на финала.В спор за третото място отбора на Левски с треньор Веска Ангелова се наложи на Бдин Вида с 3:0 гейма.Доста оспорвано протече финалната среща.Гостите от Разлог спечелиха първият гейм,Етрополки им отвърнаха подобаващо и взеха втория,третият също бе за домакините,в четвъртия при резултат 23 на 21 за домакините вече всичко изглеждаше решено,но с отлочни спасявания на момичетата на Иван Друрев,Разлог докара нещата до 2 на 2 гейма.В петият гейм обаче превъзходството на Етрополки си каза думата и те го спечелиха на 8 точки.Крайно Класиране:1.Етрополе,2.Пирин,3.Левски,4.Бдин-Вида.За най-добър състезател на турнира бе обявена Мирела Василева,приза за разпределител отиде при Разлог а нападател спечели отбора на Левски.Наградите бяха подсигурени от Община Етрополе,който бяха връчени от заместник кмета на Общината Росица Христова.