11.02.2013 02:25 - ВЕЛИКОЛЕПНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ЕТРОПОЛСКИТЕ МОМЧЕТА
Прочетен: 1341 Коментари: 0 Гласове:
0

Три дни град Етрополе бе домакин на кръг от държавното първенство за юноши страша възраст-пета група.В надпреварата взеха участие девет отбора.Момчетата от Етрополе се представиха по възможно най-добрия начин ,като в първите четири срещи сломиха свойте съперници Враца,Самоков,Пирдоп и Белоградчик с класическият резултат от 3:0 гейма.В последния ден от надпреварата един срещу друг се изправиха двата най-добри отбора в турнира в директен спор за първото място което дава директна квота за държавните финали,формациите на Етрополе и Монтана.Етрополци започнаха мача по възможно най-добрия начин,като оставиха свойте съперници в първия гейм на 16 точки.Във втората част вече гостите се поокопитиха и успяха да спечелят на 22,Третият гейм отново бе за Етрополци,който излязаха с едни гърди напред и се чустваха вече на финали,но,това но,като че ли не повярваха,че могат да стигнат толкова далеч, рухнаха психически,за крайното 3:2 за Монтана.Пред момчетата предстой още един турнир във Велико Търново,където окончателно ще бъде решено крайното класиране.В момента Етрополе са водачи във временното класиране в пета група,но са със мач повече от отбора на Монтана.При положение че запазят второ място в групата те ще участват на допълнителна квалификация за класиране на държавните финали,нещо което не се е случвало в Етрополе в мъжкия профил в последните 20 години,нещо което е на пълно по силите на момчетата,който се бориха мъжки и показаха,че не напразно тренираха в студената зала"Чавдар".И въпреки че са само осем на брой,бяха с класа над останалите отбори,на едно ниво с отбора на Монтана,но за съжелание тук няма равенство трябва да има победители и победени.Третият отбор,който продължава биткат за финалите е отбора на Изгрев-Ябланица,останалите отбори вече загубиха свойто шансове.Ето и имената на тези осем момчета,който ни накараха да се гордеем с тях-Деян Рачев,Слави Петров,Станимир Койчев,Ваньо Василев,Стоян Стаменов,Николай Тодоров,Валентин Пенков,Цветовир Василев.