24.04.2013 18:09 - ЕТРОПОЛКИ СПЕЧЕЛИХА КВАЛИФИКАЦИОННИЯТ ТУРНИР И СЕ КЛАСИРАХА ЗА ЗОНИ
Прочетен: 578 Коментари: 0 Гласове:
1

Момичетата от Етрополе спечелиха квалификациите провели се във вторник и сряда и с това добиха право да участват на зоналнния турнир.В надпреварата трябваше да участват четири отбора,но в последният момент отбора на Тунджа-Ямбол се отказа от участие и останаха три отбора.В първата си среща домакините се изправиха срещу отбора на Ботев Луковит и след като спечелиха пърите два гейма съответно на 11 и 7 решиха,че са спечелили и мача и бяха наказани от гостите в третия гейм,момичетата от Луковит го спечелиха на 23,но силите им стигнаха до тук и Етрополки затвориха мача за крайното 3:1.В решаваща среща за класиране на зоналните състезание се оказа мача между Етрополе и Калбо-Шумен.Мача се разви по същия сценарии като предният, Етрополки отново поведоха с 2:0 гейма и спряха да играят,от това се възползваха гостите от Шумен и вкараха мача в тайбрек.Тук вече класата на момичетата от Етрополе си каза думата и те излязоха крайни победител  а стова и правото да играят на зоналните състезания.Зоните ще се проведат в събота и неделя в град София,спортна зала Васил Симов,като съперници на нашите момчета са отборите на ЦСКА,Пирин-Разлог и Сливен.В последният мач от квалификациите който беше и вече без значение,Калбо победи Ботев с 3:1.