18.03.2014 17:57 - МЪЖКИЯТ ОТБОР НА ВК"ЕТРОПОЛЕ" ПОСТИГНА ПРЕКРАСНА ПОБЕДА С 3:2 ГЕЙМА СРЕЩУ ОТБОРА НА ВК ГРАД-БЕЛОГРАДЧИК

Оцени:
Прекрасна домакинска победа постигна днес /15 март/ мъжкият отбор на ВК ”Етрополе” при старта на пролетния дял от първенството на А-НВГ. Момчетата на треньора Васил Василев излязоха мобилизирани срещу своя съперник от ВК ”Град” гр. Белоградчик и още от първата минута на срещата се хвърлиха в битката за спечелването на мача. Точка за точка вървеше първият гейм, с много равностойни сили и амбиция у двата тима за реализиране на атаките. При резултат 24 :22 за домакините, последва спорно съдийско решение, в следствие на което бе отнета точка на Етрополе и отсъдена такава на гостите /23:23/. До края на този гейм/продължил 28 мин. нашите момчета успяха да вземат преднина и да го затворят при резултат 27:25. Началото на втория отново бе силно за етрополци, но съперника стигна до изравняване и при 18:18 се загуби ритъма на игра в нашата формация, което доведе до загуба с 22:25. За 18 мин.отборът ни спечели третия гейм с 25:17. Последва ново изравняване на геймовете, като момчетата на Белоградчик за 16 мин. взеха четвъртия с 25:13. В тайбрека напрежението бе голямо и за двата тима, но етрополци бяха амбицирани докрай, показаха воля и мъжество и постигнаха прекрасна домакинска победа с 3:2 гейма. Това бе едно чудесно доказателство за традициите на този спорт в нашия град и за усиления труд на състезатели и треньори.