19.05.2014 19:13 - ЕТРОПОЛСКИТЕ ВОЛЕЙБОЛИСТКИ ШАМПИОНКИ НА СТРАНАТА
Прочетен: 600 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 19.05.2014 19:14

От 14 до 18.05.2014г. в град Смолян се проведоха 30 юбилейни ученически игри по волейбол за девойки 8-10 клас.Етрополските момичета представящи СОУ "Христо Ясенов" добиха право на участие след като станаха области и зонални първенци.На финалите момичетата водени от Ралица Ботева попаднаха в група А с отборите на Пазарджик,Русе,Шумен и домакините от Смолян.В първата среща етрополки се изправиха срещу отбора на Шумен,където последва неочаквана загуба с 3:2 гейма.След това момичетата от Етрополе заиграха на върха на своите възможности и последваха три победи в групата с 3:0 гейма над Пазарджик,Смолян и Русе.На полуфинала се изправиха срещу победителя от другата група отбора на Кърджали/Ардино/.Последва нова великолепна победа с 3:0 гейма и класиране за финала.В другия полуфинал отбора на Шумен победи Видин с 3:0.В спор за златото волейболистките от Етрополе срещнаха своя стар познайник от Шумен.Тук вече нямаше подценяване,волейболистките бяха мобилизирани до край  и отвяха съперника с 3:0 гейма,с което спечелиха купата и златните медали.Един невероятен отбор със своята треньор Ралица Ботева,от едно 10хилядно градче,което победи всички изправили се на пътя му, доказаха че титлата спечелена миналата година не е случайна.Великолепно посрещана на шампионките бе импровизирано пред спортната зала.Да посрещнат шампионките пред залата бяха дошли Росица Христова -заместник кмет на Община Етрополе,Мила Манчева-началник Рио-София област,Христо Андреев-експерт в РИО о бивш директор на гимназията,много родители и приятели на състезателките,а за доброто настроени се погрижи Духовата музика на града.