21.12.2015 18:44 - ТОВА УСПЯХМЕ НА НАПРАВИМ ПРЕЗ 2015 ГОДИНА
Прочетен: 1123 Коментари: 0 Гласове:
0

На всички са известни трудностите пред който е изправен Българският спорт като цяло през последните години.Това разбира се с пълна сила важи и за волейбола както в България така и в Етрополе. Какво успя и какво не успя да постигне през годината ръководството, треньорите, състезателите и деятелите на нашия клуб. През изминала година в клуба работеха следните педагогически кадри: Симеонка Дочева-подготвителни групи,момчета и момичета до 10г и момчета и момичета до 12г. Ралица Ботева-момичета до 13г.,момичета до 15г.девойки младша и старша възраст Васил Василев-момчета до 15г.юноши младша и старша възраст,мъже и жени Въпреки трудностите може със задоволство да отбележим ,че учебно тренировъчната и спортна-състезателната дейност не беше нарушавана. Какво бе представянето на отборите в отделните първенства:През изминалата 2015г. ВК”Етрополе”взе участие с тринадесет отбора от календара на БФВ. Момчетата до 10г. станаха областни първенци,след това четвърти на регионалното първенство на регион Струма и пети на държавните финали. Момичетата до 10 години-областни първенци,втори на регионалното първенство и пени на държавните финали. Момчета до 12г.-областни първенци,шести на регионалното първенство Момичета до 12г.-областни първенци,трети на регионалните финали и се наредиха на седмо място от държавното първенство. Момчета до 13г.-трети на областното първенство Момичета до 13г.-областни първенци,втори на региона и осми в България Момчета до 15г.втори на областното първенство и шести на регионалното първенство. Момичета до 15г.-областни първенци,трети на регионалното първенство и девето място на финалният турнир Юноши младша възраст-втори в областта пети в региона и четвърти на допълнителният турни Девойки младша възраст-областни първенци и четвърти в региона,след това спечелване на квалификационният турнир,втори на зоната,трети на допълнителният турнир и девети на финала. Юноши старша възраст-трето място в зоналният турнир Девойки старша възраст-втори в групата ,трети на квалификацията и десети в страната. Мъжкият отбор поднови своето участие в А-НВГ,от есента,като е с две победи и една загуби до този момент. Жените спечелиха бронзовите медали в аматьорската волейболна лига и станаха шампиони на България при ветераните( Волейболният клуб съвместно с Община Етрополе организира за 12 път турнир в чест на Освобождението на Етрополе.Където участие взеха четири отбора,като победител стана отбора на Етрополе.Волейболен клуб Етрополе организира и станалият вече традиционен турнир за мъже в памет на бившият президент на клуба Асен Борисов и нашите приятели Ивайло Гръбчев,Димитър Йотов и Цанко Цанков мъжете тази година заеха трето място.Нашият клуб от години наред провежда ученически първенства по линия на Министерството на Образованието и Министерството на спорта.Тази година бе гласувано довери на ВК”Етрополе” и бе поверено домакинството на финалният турнир за момичета 5-7 клас клас.При една отлична организация от страна на ВК”Етрополе” с подкрепата на СД”Етрополе” и Община Етрополе етрополските момичета от СОУ”Христо Ясенов” се наредиха на пето място в страната.Девойките 11-12 клас пък спечелиха сребърните медали на финалите провели се в град Видин.Отделни отбори от клуба участваха в различни турнири в страната,Турнир „Петя Иванова” в град Враца,където мъжкият отбор спечели първото място,турнир трети март в Севлиево-момичетата до 15години се наредиха също на първо място,турнир за мъже и жени в Пирдоп,мъжете станаха първи,жените втори,турнир „100 сърца за ЦСКА”-15 годишните се наредиха на второ място12 годишните станаха първи ,турни за купа „Враца” 15 годишните момичета се наредиха на второ място.Отборите на клуба участваха в 32 турнира и изиграха общо 128 официални срещи.Имаме картотекирани 132 състезатели в отделните възрастови групи в БФВ,като още 50 деца се занимават в подготвителните групи.Това са накратко успехите и неуспехите на клуба през изминалата година.Благодарене завишеният бюджет на Община Етрополе за 2016г. ВК”Етрополе” смятаме,че имаме сили за още по-добри резултати през идната година.