01.05.2016 08:32 - ЮНОШИТЕ МЛАДША СПЕЧЕЛИХА КВАЛИФИКАЦИИТЕ В ЕТРОПОЛЕ
Прочетен: 780 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 01.05.2016 08:36

Етрополските момчета успяха да спечелят квалификационният турнир провел се в Петък и Събота в град Етрополе.Право на участие в надпреварата имаха четири отбора-Тони Спорт-Берковица,Софийски Университет-София,Пан Волей-Берковица и домакините от Етрополе.Етрополци започнаха по уверен начин състезанието,като в първата среща отнесоха отбора на Панагюрище с 3:0 гейма,в другата среща  за деня Тони Спорт победи СУ със същият резултата..Втората среща етрополските момчета трябваше да изиграят с отбора на СУ,но след като паднаха първият мач отбора от София се отказа от  борбата и състава на Етрополе победи служебно с 3:0 гейма.Така в директен спор за първото място се изправиха отборите на Берковица и Етрополе.Срещата се превърна в истинска драма,домакините поведоха с 2:0 гейма и вече се чувстваха победители,но гостите не се бяха предали още и успяха да спечелят следващите два,така мача отиде в тайбрек.Там всичко вървеше точка за точка,но нервите на домакините се оказаха по железни с  огромната подкрепа на невероятната публика и два великолепни начални удава при резултата 13 на 13 на капитана на отбора Цветомир Василев срещата приключи по най-добрият начин и напълно заслужено за етрополските момчета.След спечелването на турнира етрополската формация продължава пътя към държавните финали,като следващото препятствие пред отбора е зоналният турнир,който ще се проведе на 10 и 11 май в град Кърджали с участието на домакините от Арда,Пирин-Разлог и Казанлък.