30.11.2016 14:45 - ДОСТОЙНО ПРЕДСТАВЯНЕ НА ЕТРОПОЛСКИТЕ МОМИЧЕТА В СКАУТ ЛИГАТА
Прочетен: 263 Коментари: 0 Гласове:
0

Последна промяна: 30.11.2016 14:48

От петък до неделя в град Етрополе се проведе първият по рода си турнир за момичетата наречен скаут лига.Скаут лигата е грандиозен и уникален проект на БФВ,който се реализира съвместно с корпорация "Развитие".В новият си аналог Скаут лигата няма аналог в Европа.Близо 1200 деца от цяла България се включват в програмата-36 отбора за момичета и 36 отбора за момчета,като това прави програмата единствена по своята мащабност на Старият континент.Отборите за разделени на 6 региона,като в нашият регион попаднаха отборите на Пирин-Разлог,Велбъжд-Кюстендил, Ботев-Ихтиман,Пирдоп,Миньор-Перник и Етрополе.Домакините постигнаха две победи с 2:0 гейма над отборите от Пирдоп и Перник и загубиха с 2:1 от Ихтиман и 2:0 от Кюстендил и Разлог,така се наредиха на четвърто място в крайното класиране.Победител в първия турнир стана отбора на Велбъжд.През месец януари ще се проведе и вторият турнир от надпреварата,съперници на нашите момичета ще бъдат съставите на Марица-Пловдив,Родопа-Смолян,Асеновец-Асеновград,Пирин-Разлог и Пирдоп.
 Следващата седмица пък в Разлог ще се проведе същият турнир,но за момчета с участието на домакините от Пирин,Миньор-Перник,Ботев-Ихтиман,Марек-Дупница,Велбъжд-Кюстендил и Етрополе.